Вуглеводи
Однією з основних причин зайвої ваги та проблем зі здоров’ям вважаються прості вуглеводи, які надміру вживаються в сучасному харчуванні. Багато фахівців у галузі здоров’я рекомендують скоротити або повністю відмовитися від вживання цукру та інших простих вуглеводів та включати до вашої дієти більше складних вуглеводів. Пропоную розібратися краще в цьому питанні.
Вуглеводи необхідні для нашого здоров’я, тому що вони використовуються клітинами для вироблення енергії. Наш мозок, наприклад, може використовувати лише вуглеводи для вироблення енергії. На жаль, споживання надто великої кількості цукру та інших оброблених вуглеводів асоціюється зі зростанням захворювань на діабет, серцево-судинними захворюваннями і навіть раком молочної залози. За даними Міжнародної Організації Здоров’я, цукор та інші прості вуглеводи є провідним чинником розвитку всесвітньої епідемії ожиріння.
Зараз, коли дієти з низьким вмістом вуглеводів стають все популярнішими, багато людей взагалі готові відмовитися від вуглеводів. Але при цьому дуже важливо розрізняти шкоду, яку завдають цукор та інші прості вуглеводи, і корисні якості складних вуглеводів.
Складні вуглеводи – це багаті на клітковину продукти, які покращують травлення. Вони допомагають стабілізувати рівень цукру в крові, підтримують постійний рівень енергії та допомагають довше зберігати відчуття насичення після їди.
На противагу їм цукор та інші прості вуглеводи можуть змінити ваш настрій, викликати напади безладного поглинання їжі, великі перепади рівня цукру в крові та набір ваги у більшості людей. Більше того, споживання великої кількості цукру викликає звикання, і коли ви врешті-решт вирішите покращити своє харчування та відмовитися від солодощів, вам буде дуже важко це зробити.
Якщо ви намагаєтеся відмовитися від простих цукрів та вуглеводів, ось деякі рекомендації:
- Читайте етикетки. Якщо на етикетці є цукор, сахароза, сироп, біле або «пшеничне» борошно, рисове борошно, кукурудзяне борошно, цей продукт містить прості вуглеводи. Якщо ці інгредієнти знаходяться вгорі списку (серед перших 5 інгредієнтів), у такому продукті, можливо, немає нічого іншого, крім простих вуглеводів. Такі продукти слід скоротити до мінімуму.
- Шукайте продукти, які не зазнали сильної обробки чи рафінування. Їжте фрукти замість фруктового соку, що містить багато натуральних простих цукрів. Їжте цільнозерновий хліб замість білого. Замість штучного розфасованого корнфлексу їжте натуральні цільнозернові суміші.
Скласти індивідуальну програму харчування з урахуванням ваших цілей та персональних норм по харчуванню, в тому числі по вуглеводам, ви зможете завдяки нашій консультації по харчуванню. Запишіться на консультацію і найближчим часом ми зв’яжемося з вами щоб підібрати зручний час.