|

Вітамін D

Ще з вагітності дружини пам’ятаю, наскільки настійливо наша медсестра нам рекомендувала приймати вітамін D у вигляді аптечного препарату. Тоді ми відмовилися, бо вже знали, як його отримати із харчуванням. Останнім часом часто чую від клієнтів питання щодо цієї теми. Давайте розбиратися.

Користь.

Не важливих вітамінів немає. Вітамін D необхідний для засвоєння кальцію і фосфору, формування кісток і зубів (профілактика рахіту, остеопорозу), і навіть у тому, щоб організм взяв кальцій з кісток за потреби. 1% всього кальцію в організмі повинно циркулювати в крові, так як він відіграє ключову роль передачі нервових імпульсів між мозком і нервами. Це впливає на роботу та силу м’язів, роботу гормонів, зростання, а також на наш спокій та відчуття радості та оптимізму. Кальцій нейрофізіологи називають найкращим заспокійливим засобом! Тому при нестачі кальцію в харчуванні організм бере його з кісток. Для того, щоб все це працювало як потрібно, необхідний вітамін D.

Ознаки дефіциту вітаміну D.

Як пишуть у джерелах, наприклад, на сайті МОЗ України, забезпечити організм вітаміном D не складно. При цьому зазначається, що дефіцит вітаміну D є досить поширеним явищем. Як пишуть на сайті МОЗ України, у групі ризику люди з ожирінням, вегани, люди із захворюваннями на ЖКТ та печінки, люди похилого віку.

Ось які ознаки дефіциту:

  • Короткозорість
  • Випадання та руйнування зубів
  • М’язова слабкість
  • Хворобливе потовщення суглобів
  • Підвищена збудливість
  • Нервові розлади, дратівливість
  • Безсоння
  • Депресивний стан

Ой, як багато людей я впізнаю!

Норми.

Більшість людей уже знають, що цей вітамін може вироблятися нашим організмом за допомогою ультрафіолету.
Розраховувати тільки на це наших широтах не варто. Сонячних днів у році у нас не так багато, наше тіло постійно закрите одягом, ми багато часу проводимо в приміщеннях та транспорті. Влітку у відпустці ми почуваємося набагато краще, може й тому що виробляється більше вітаміну D.

То чому б не забезпечувати свій організм цілий рік?

Норма 10-15мкг/добу. Верхній допустимий рівень – 50мкг/добу*

Джерела вітаміну D.

Вітамін D – жиророзчинний вітамін. Джерела вітаміну D – риб’ячий жир, оселедець, макрель, лосось, тунець, яйця, молоко, олія, печінка. Їсти ці продукти і регулярно бувати на сонці – шлях забезпечити організм цим вітаміном.

Слід також враховувати, що в харчуванні потрібно дотримуватися 3 умов: калорійність, баланс та режим харчування. З продуктами харчування Herbalife Nutrition зробити це набагато легше. У їхньому складі передбачені всі потреби організму за невисокої калорійності. Ваше харчування буде гарантовано збалансовано за вітаміном D з такими продуктами:

Білково-вітамінний коктейль Формула 1 – 2,5 мкг на порцію
Білково-вітамінний батончик Формула 1 експрес – 1,5 мкг на 1 батончик
Вітамінно-мінеральний комплекс Формула 2 – 2,5 мкг на 1 табл.
Мінеральний комплекс Екстракаль (кальцій + мінерали та вітамін D) – 0,75 мкг на 1 табл.

Наприклад, замініть сніданок на коктейль Формула 1 і з їжею прийміть по 1 таблетці 2 рази на день Формула 2 і ви вже отримали більше 50% добової норми. У поєднанні з продуктами, про які було вище, і щоденними прогулянками, ви точно отримаєте всю необхідну норму і не перевищите калорій, щоб не набирати вагу.

Дякую за увагу! Запишіться на консультацію, щоб індивідуально підібрати програму харчування з урахуванням ваших потреб і цілей.

*Норми фізіологічних потреб в енергії та харчових речовинах для різних груп населення

Схожі записи

Залишити відповідь